20 Nisan 2018 Cuma
 

Elvan Selde Mahsur Kaldı

Erzurum Palandöken'de çalışmalarını sürdüren Milli Atlet Elvan Abeylegesse, yağış sebebiyle oluşan taşkınla elektrik direklerinin devrildiği Palandöken yolu nedeniyle uçağa binemedi.

Erzurum'daki yağıştan Elvan Abeylegesse de nasibini aldı


Erzurum'da etkili olan yağışlar, yaklaşık 2 aydır Erzurum Palandöken'de çalışmalarını sürdüren Milli Atlet Elvan Abeylegesse'yi de etkiledi. Palan Otel'de kalan ve İstanbul'a dönmek üzüre bugün saat 13.00 sıralarında havalimanına gitmek için taksiye binen Elvan Abeylegesse'nin içinde bulunduğu 25 T 1306 plakalı ticari taksi otelden çıktıktan kısa bir süre sonra şiddetli yağmura yakalandı. Kayak pistlerinin bulunduğu alandaki taşlar Palandöken Dağı'ndaki yola sürüklenerek Elvan Abeylegesse'nin de içinde bulunduğu taksiye çarptı. Taşkınla birlikte yoldaki elektrik direkleri de yıkıldı. Yağmur sularından ve taşlardan korunmak için büyük taşların üzerine çıktığı öğrenilen Elvan Abeylegesse'nin dağdaki görevli işçiler tarafından kepçe ile kurtarıldığı belirtildi.


Uçağa yetişemeyen Elvan Abeylegesse'nin akşam uçağıyla İstanbul'a döneceğini kaydeden Gençlik ve Spr İl Müdürü Fatih Çintımar, kendilerinin de Palandöken yolundaki elektrik direklerinin devrilmesi ve yolun bozulması nedeniyle bir süre mahsur kaldıklarını söyledi. Endişelenecek bir şey olmadığını belirten Çintımar, Abeylegesse'nin otelde istirahat ettiğini kaydetti.

25.7.2010

DİĞER HABERLER