25 Nisan 2018 Çarşamba
 

RAMAZAN ÖZTÜRK'ÜN OBJEKTİFİ'NDEN

Çok sayıda uluslar arası ödüle sahip Savaş Muhabiri ve Kırılma Noktası Haber Belgeseli'ni hazırlayıp sunan Ramazan Öztürk'ün, dünyanın dört bir yanından çektiği aile fotoğraflarından oluşan sergi, Sultanbeyli Belediyesi Galeri İstanbulensis Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde açıldı.

Yaptığı hizmetlerle son dönemde dikkat çeken Sultanbeyli Belediyesi, Türkiye'de eşine az rastlanan iki kültür merkezini hizmete açtı. Son derece modern, İstanbul ve dolayısıyla Sultanbeyli'ye yakışan Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, bu kez " 40 Ülke 40 Aile" fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.


Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin'in açılışını yaptığı fotoğraf sergisi 10-25 Mayıs 2011 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.Ramazan Öztürk'ün, meslek hayatı boyunca dünyanın çeşitli ülkelerinde haber peşinde koşuştururken çektiği fotoğraflar arasından seçtiği enstantaneler, öncelikle toplumun çekirdeğini oluşturan 'aile' dediğimiz müessese hakkında insanlarımızı bilgilendirmeyi amaçlıyor.


Son 30 yılda dünyanın farklı bölgelerinde yaşanan ve yaşanmakta olan savaşlarda, ya da açlığın, yokluğun ve doğal felaketlerin meydana geldiği ülkelerde, sayısız acılara tanıklık eden bir habercinin objektifine yansıyan 'an'lar, ailelerin içinde bulundukları maddi-manevi durumlarına ayna tutuyor.
Öztürk'ün "100 Ülke 100 Kadın" konulu bir diğer fotoğraf sergisi de 3 Mayıs'ta Bağcılar Belediyesi'nin yaptırdığı Kadın Ve Aile Kültür Sanat Merkezi'nde açıldı. Serginin açılışını yapan Başbakan Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan, fotoğraflardan çok etkilendiğini belirterek Öztürk'ten sergiyi kitaplaştırmasını istedi.


100 ÜLKE 100 KADIN FOTOĞRAF SERGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

10.5.2011

DİĞER HABERLER